איזה יופי, מצאתם את הנפש התאומה שלכם! אתם זוג צעיר, נפגשתם בזמן הלימודים או לפניו, עברתם דייטים רומנטיים, טיולים והרפתקאות, תמכתם זה בזה בתקופות מבחנים קשות… והנה הגיע הרגע: הטבעת נשלפה, ההתרגשות הרקיעה שחקים והבנתם שאתם הולכים לבלות יחד לנצח. אבל לפני הנצח הזה נמצאים כמה מכשולים שיש לעבור, ואפילו שכולם חיוביים ומשמחים – חתונה, מציאת דירה והכנה לחיים יחד – בתור סטודנטים מדובר באתגר לא פשוט כספית ונפשית. חתונה היא השקעה כספית משמעותית, החיים ביחד דורשים אחזקת משק בית משותף ובו הוצאות רבות, וכשבתוך כל הארגונים האלו נכנס לו"ז הסטודנט העמוס במבחנים ומטלות, פלא שסטודנטים מאורסים רבים מוצאים את עצמם על סף התמוטטות בתקופה זו ופורשים מהלימודים באופן זמני או קבוע?

חתונה - סטודנטים נישאים

אם החלטתם להתחתן והתחלתם להילחץ מהנטל הכבד, קודם כל קחו נשימה עמוקה וזכרו שמדובר באירוע משמח 😊 שנית, כדאי לדעת שישנם אנשים רבים שדואגים לכם ומעוניינים לעזור לכם להישאר בלימודים ולהצליח: מוסד הלימודים, קרובי משפחה, ספקים ותורמים, ובשביל לעשות זאת הם ישמחו להציע לכם הטבות רבות שקשורות להוצאות החתונה ולסידורי המגורים. להלן כמה מהתחומים בהם ניתן למצוא הטבות מעניינות:

 

מלגות ותנאים משופרים:

דברו עם רכזים באוניברסיטה, עם הבנק ועם גופי מלגות שונים, ספרו להם על הנישואים הקרבים ובקשו מהם מידע שרלוונטי לכם – האם אתם זכאים לתנאי אשראי טובים יותר, להלוואה או למענק? מהם תנאי הבסיס שתקבלו בפתיחת חשבון משותף? האם מוצעות מלגות מעניינות לסטודנטים שמתחתנים מטעם האוניברסיטה או מטעם תורם חיצוני? ייתכן והתנאים המשופרים שתקבלו לא יכללו מענק כספי אבל כן יאפשרו לכם מרווח נשימה, עם אפשרות לרווח את תקופת המבחנים, לקבל מועדים נוספים לבחינות ולקבל פטור מנוכחות.

 

מגורים:

אם קיימים מעונות זוגיים באוניברסיטה שרלוונטיים לשני בני הזוג, שווה לברר את האופציה ולשקול לגור בהם במשך השנה-שנתיים הקרובות. אז נכון, לא מדובר בבית החלומות שלכם – אבל בהחלט מדובר באפיק מגורים זול ויעיל בו לא תצטרכו לדאוג לתשלומי חשבונות ואבזור הדירה, מה שיוריד נטל לא קטן מעל כתפיכם בתקופת האירוסין.

מעבר לכך, חשוב להכיר את תחום הנחות הארנונה: סטודנטים תושבי ערים רבות ברחבי הארץ זכאים להנחות משמעותיות בתשלום הארנונה בשל לימודיהם, כשמדובר בהפרשים של אלפי שקלים בשנה. בדקו את האופציה ואל תהססו להגיע לעירייה עם מסמכים מתאימים כדי לבקש את ההנחה, גם רטרואקטיבית.

 

החזרי ביטוח לאומי ומס הכנסה:

המדינה מייחסת חשיבות לעידוד נישואין והקמת משפחה, ולכן מאפשרת מתן החזרי מס וביטוח לאומי לסטודנטים עובדים בתקופת הקמת המשפחה. בדקו למה אתם זכאים מול כל משרד ואולי תגלו שתוכלו לקבל יותר כסף בעבודה הקבועה שלכם בזכות הטייטל החדש 😉

 

ספקים:

שוק החתונות מוצף באנשי מקצוע, ולכן ספקים רבים ישמחו להתחרות על הזכות להפיק לכם חתונה. התחילו את מסע החיפושים באתרים שמתמחים בחתונות לסטודנטים, השוו את הצעות המחיר השונות ואל תהססו להרים טלפון לעוד גן אירועים ולשמוע מה יוכלו לתת לכם. היבט נוסף ולא פחות חשוב הוא לדעת על מה לוותר – תאמינו לנו שאף אחד לא יזכור אם הרמתם בחתונה בר ממתקים או מפל זיקוקים… בחרו מה חשוב לכם יותר ומה פחות ובחרו את האטרקציות שישמחו אתכם באמת.

 

כדי לחסוך כמה שיותר בתהליך הנישואים שלכם כסטודנטים, התחילו לבדוק מה מוצע לכם ואל תתביישו לדבר עם ספקים נוספים ולפרוש בפניהם בגילוי לב את המשאלה שלכם: להינשא בכבוד ובשמחה ולהמשיך ללמוד. רבים ישמחו לנסות ולעזור, והעיקר – זכרו שמה שהכי חשוב היא מערכת היחסים ביניכם. כל השאר יחלוף אבל אם היא תישאר יציבה לאורך שנים תוכלו להצליח בכל. בהצלחה ובאהבה!