צלמים הם החבר'ה האלה שמסתובבים בכל מקום עם מצלמה ומתעקשים לבלות דקות ארוכות במקומות מפתיעים כדי לצלם לוקיישן מיוחד או נוף יוצא דופן. הם האנשים שנהנים לראות את העולם פרוש בפניהם בפריימים ואלו שרואים במצלמה דרך מהנה לתקשר עם העולם שסביבם.

אם נראה לכם שאתם בדיוק מסוג האנשים שתיארנו, ואם גם אתם רואים בצילום כלי אמנותי ונהנים להשקיע שעות בפיתוח הכישורים שלכם, יש מצב שאתם בעלי פוטנציאל להפוך לצלמים מקצועיים וששווה לכם להשקיע בקורס צילום שיעיף אתכם קדימה. אל דאגה, אם תרצו להשקיע בצילום במטרה להפוך את התחביב למקצוע, לא תצטרכו להחליט בתחילת הדרך מה מעניין אתכם. שוק הצילום המקצועי לא יכריח אתכם להיסגר בענף מסוים. תוכלו לבחור ולזגזג עם הזמן בין סוגי צילום שונים: צילום חתונות, צילום אירועים, צילום אוכל, צילומי זוגות ומשפחות, צילומי אופנה, צילומי נוף… ואולי אתם בכלל מתעניינים בצילום וידאו, ותוכלו להפוך לצלמי סרטים?

בכל מקרה, גם אם לא "נסגרתם" עדיין על סוג הצילום שמעניין אתכם, אין סיבה לא להתחיל ללמוד צילום ולהתפתח בתחום. ככל שתצברו יותר שעות צילום, תכירו את המצלמה שלכם טוב יותר ותתנסו בתיאוריה ובמעשה של צילום, כך תשתפרו עם הזמן ותוכלו לפתח את היכולות שלכם לצורך צילום מקצועי או בתור תחביב מהנה. מה שבטוח, האינסטגרם שלכם יהנה במיוחד מהתהליך 😉

 

איפה ניתן ללמוד קורס צילום?

מוסדות לימוד וצלמים רבים ברחבי הארץ מציעים קורסי צילום במגוון תחומים. מצילום למתחילים, דרך צילום נוף ועד לצילום בני אדם. אחרי שתבחרו באיזה תחום תרצו להתמקד (אם אתם צלמים מתחילים נמליץ להתחיל בקורס שיכסה את יסודות הצילום) כדאי לבצע סקר שוק קצר, לקבל פרטים על עלות הקורס והחומר הנלמד מכמה מקומות ולבדוק מה יתאים לכם. בין מוסדות הלימוד המובילים בארץ ללימודי צילום תמצאו את: גליץ (בית ספר לצילום שמציע מגוון רחב של קורסים), יחידת לימודי ההמשך של הטכניון, קורס של מכון אבני ותוכניות לימודים מקומיות של מכללות ואנשי מקצוע פרטיים.

מה תלמדו בקורס צילום?

מספר נושאים שתלמדו בקורסי צילום בנוסף לתרגול מעשי של צילום בשטח:

  • הכרות עם אפשרויות שונות שהמצלמה שלכם מציעה. איך לגרום למיקוד נכון של המצלמה, איך לצלם בלילה ולמקסם את אפשרויות הפלאש, רזולוציות נכונות.
  • הכרות עם אמנות הקומפוזיציה: מה רואים בכל תמונה ולמה, איך כדאי לבנות פריים כך שהתמונה תצא מוצלחת.
  • למה כדאי לשים לב בצילום בני אדם.
  • איך לצלם חיות בסיטואציה בה איננו יכולים לשלוט בתנועת האובייקט המצולם.
  • עריכת תמונות בסיסית: איך לקחת את התוצר הגולמי ולהפיק ממנו תמונה ערוכה, מודגשת ובעלת מדרג צבעים הרמוני וחי.

כל קורס יתייחד בדגשים משלו ובטכניקות עבודה חדשות ומגוונות. אז אם מתחשק לכם להתמקצע ולהתחיל ללמוד צילום מקצועי, כל מה שנשאר לכם הוא רק לבדוק איזה קורס יעניק לכם סביבת לימודים פורה, להירשם ולהתרגש מהתוצרים. תהנו!